Frequently Asked Questions

 • Poznaj Reiki

 • Reiki Dla Profesjonalistów

1. Czym jest Reiki?

Reiki to delikatna, nieinwazyjna, bezpieczna i naturalna, ale potężna metoda leczenia. Metoda ta opiera się na uzdrawianiu energią życia, miłości i życzliwości. Podczas sesji terapeuta kieruje energię do pacjenta za pomocą dotyku. Aktywuje w ten sposób naturalne procesy uzdrawiania ciała pacjenta i przywraca fizyczne i emocjonalne dobre samopoczucie.

Metoda Reiki nie jest religią - nie jest związana z żadnym wierzeniem czy dogmatem. Uważa się ją za uniwersalną, dlatego każdy może ją przyjmować. Reiki nazywana jest też „energią boską“ - energią miłości, która przełamuje wszelkie bariery i uprzedzenia.

Każdy z nas przychodząc na świat ma dostęp do energii Reiki. Niestety w trakcie życia w zanieczyszczonym energetycznie środowisku, nasze zdolności korzystania z Reiki zanikają.

2. Pochodzenie Reiki.

Słowo Reiki składa się z dwóch japońskich słów: Rei, które oznacza „Mądrość Boga” lub „Siła Wyższa”; i Ki, która jest „energią siły życiowej”. Zatem Reiki jest w rzeczywistości „prowadzoną duchowo” lub „uniwersalną energią siły życiowej”. Nie jest oparta na żadnej wierze ani sugestii.

Historia Reiki

Istnieje wiele teorii dotyczących historii Reiki i jej założyciela, Mikao Usui, ale jedyne dostępne dowody pochodzą z pism i nauk Mikao Usui, przekazanych jego uczniom, a także z informacji umieszczonych na kamieniu pamiątkowym w Japonii przez jego uczniów Reiki.

Mikao Usui odkrył Reiki na początku XX wieku, w trakcie 21-dniowego odosobnienia na Górze Kurama w Japonii, gdzie poddał się postowi, medytował, śpiewał i modlił się. Mikao Usui zaczął pomagać swojej rodzinie i biednym mieszkańcom Kioto przy pomocy Reiki, a później praktykował w swojej klinice w Tokio. Gdy jego sława rozprzestrzeniła się po całej Japonii, Mikao Usui prowadził zajęcia Reiki w całym kraju. Resztę swoich lat Mikao Usui poświęcił na nauczanie o uzdrawianiu Reiki.

3. Jak wygląda osobista sesja Reiki?

Zabieg Reiki jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga od ciebie szczególnego przygotowania.  W celu otrzymania energii Reiki od terapeuty, zostaniesz poproszony o położenie się w ubraniu na wygodnym łóżku lub stole do masażu. Chociaż leczenie Reiki zwykle wiąże się z nakładaniem rąk, faktyczny dotyk niekoniecznie jest wymagany. Energię Reiki można również przekazywać, gdy terapeuta trzyma ręce w niedużej odległości nad ciałem. Ważne jest, aby jego dłonie pozostawały w polu energetycznym Twojego ciała (Twojej aury).

4. Jak wygląda sesja Reiki na odległość?

Sesję Reiki można zdecydowanie przeprowadzić również na odległość. Do tego celu terapeuta umawia się z osobą uzdrawianą na konkretną godzinę, wcześniej prosząc o zdjęcie, opis sytuacji do uzdrowienia oraz adres, gdzie dana osoba przebywa w trakcie sesji. Chodzi o jak najbardziej szczegółowe nakierowanie wiązki energii, aby nie trafiła do soby, która tego nie chce. Ważne jest, żeby zarezerwować sobie czas, wyłączyć telefon i przygotować bezpieczną przestrzeń (spokój, brak zakłóceń, cisza, kadzidło, odpowiednia temperatura). Po sesji terapeuta poinformuje, że sesja dobiegła końca i odbędzie się krótka rozmowa podsumowująca.

5. Co czuje się podczas sesji Reiki?

Czasami zabieg daje odczucie kąpieli w świetle i cieple, pozostawia ogromne, pozytywne doładowanie umysłu i ciała. Inne, często spotykane doświadczenia to odczucie przepływających, delikatnych prądów energii, uczucie orzeźwienia i oczyszczenia lub też przepływ odczuwany jako chłodzący strumień wody.

Niektórzy pacjenci czują też dosłownie jak subtelna, duchowa siła rozpuszcza blokady w ich ciele i podnosi je na wyższy poziom wibracji.

Moje doswiadczenie? Zdecydowana większość osób zasypia, ponieważ wchodzą w głęboki stan relaksu. I bardzo dobrze! Wtedy można spokojnie pracować z ich podświadomością.

6. Ile trwa sesja?

Sesja zazwyczaj trwa od 15 min do 90 min w zależności od schorzenia i sytuacji. Ciężka choroba człowieka może wymagać więcej czasu (nawet kilka sesji), podczas gdy wysyłanie wiązki energii do zaniedbanej lub więdnącej rośliny może zajać nieco krócej.

7. Po ilu sesjach będą widoczne efekty?

To zależy od rodzaju schorzenia i etapu, na którym się znajduje. Każda choroba ma swoje cykle, kiedy się rozpoczyna po czym dochodzi do swojego piku, a następnie pozostaje na nim lub jeśli organizm radzi sobie sam, powoli łagodnieje i znika. Reiki działa tak, że:

 • jeśli schorzenie jest przed swoim pikiem, to przyspiesza jego osiągnięcie, aby następnie uzdrowić (może pojawić się chwilowe pogorszenie samopoczucia),
 • jeśli schorzenie jest na swoim piku lub już zanika, to przyspiesza uzdrowienie.

Najlepsze efekty daje zestaw 10 sesji, gdzie pierwsze 5 odbywa się codziennie (wtedy organizm pozbywa się toksyn), a następne 5 odbywa się raz w tygodniu (następuje uzdrowienie). Niemniej jednak każda ilość sesji jest lepsza dla organizmu niż ich brak. Możesz poczuć efekty już po pierwszej sesji.

8. Co można uzdrowić dzięki Reiki?

Uzdrawianie Reiki świetnie sprawdza się w przypadku potrzebujących pomocy ludzi, zwierząt i roślin. Reiki znacząco wpływa też na uzdrawianie przeszłych (trauma) i przyszłych (niepokój) sytuacji życiowych. Reiki wysyła się w konkretne, chore miejsca w ciele człowieka lub zwierzęcia, a w przypadku roślin dłonie przykłada się do liści, łodyg lub korzenia.

W przypadku uzdrawiania karmy, Reiki „naprawia“ dziury w polu energetycznym, np. traumy i rany z przeszłości. Reiki wysyła energię uzdrawiającą, która zaklepia ranę energetyczną.

W przypadku sytuacji, które dopiero będą miały miejsce, np. ważna rozmowa lub egzamin, Reiki wysyła energię wzmacniającą na wybrane wydarzenie i sprawia, że okoliczności będą bardziej sprzyjające.

9. Jakie są efekty i korzyści sesji Reiki?

Zazwyczaj pierwsze 4-5 sesji to oczyszczenie organizmu, a dopiero później następuje właściwe uzdrawianie. Pierwsze efekty uzdrowienia możesz poczuć już po 20 minutach!

Korzyści uzdrawiania Reiki:

 • Poczucie relaksu i spokoju
 • Dobre samopoczucie
 • Wyższy poziom energii
 • Bardziej pozytywne spojrzenie na życie
 • Pogłębiona intuicja i kreatywność
 • Większa pewność siebie
 • Przezwyciężanie negatywnych wzorców myślenia i zachowania
 • Wzmocniony układ odpornościowy
 • Zmniejszenie poziomu stresu
 • Poprawa w przewlekłych urazach i chorobach
 • Przyspieszenie wrodzonej zdolności leczenia organizmu
 • Eliminacja toksyn z organizmu
 • Ulga od bólu fizycznego
 • Wyrównanie poziomu ciśnienia krwii
 • Zwiększona ostrość i przejrzystość widzenia
 • Lepszy sen

Dołącz do nas i zmieniaj świat z życzliwością.

>